На які види державної допомоги впливає розмір прожиткового мінімуму

Дата: 09.01.2023 10:38

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць 2589 гривень.

Прожитковий мінімум – це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад, державної допомоги, аліментів, пенсій, судових зборів. Зазвичай прожитковий мінімум підвищується тричі на рік, однак через повномасштабну війну, в ухваленому Верховною Радою України державному бюджеті не передбачено збільшення прожиткового мінімуму громадян у 2023 році.

Для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць становить:

• на дітей віком до 6 років – 2272 гривні;
  • на дітей віком від 6 до 18 років – 2833 гривні;
  • для працездатних осіб – 2684 гривні;
  • для осіб, які втратили працездатність, – 2093 гривні.

Від розміру прожиткового мінімуму залежать розміри таких державних соціальних допомог:

• у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • на дітей одиноким матерям;
  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною;
  • компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»;
  • малозабезпеченим сім’ям;
  • дитині померлого годувальника;
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;
  • щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
  • на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державна соціальна допомога на догляд;
  • на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  • одноразова матеріальна допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми.

Для прикладу, розмір допомоги на дітей одиноким матерям дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму та середньомісячним сукупним доходом сім’ї для кожного її члена. Максимальна допомога, таким чином, буде у січні-грудні 2023: на дитину до 6 років – 2272 гривні; на дитину від 6 до 18 років – 2833 гривні; на дитину від 18 до 23 років (якщо дитина навчається) – 2684 гривні.

Телефони для консультацій: 05448-91-6-42,05448-91-6-31.