Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

Компенсація витрат за тимчасове розміщення ВПО

Власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.22 № 490. Компенсація надається за внутрішньо переміщених осіб, які переселилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 204.

         З 01.10.2022 оновлено перелік осіб, за яких нараховується компенсація, а саме:

– які перемістилися з тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя;

–  які перемістилися з території територіальних громад, які розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації https://www.minre.gov.ua/doc/doc/98;

– житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є:

  • власниками житла або їх представниками;
  • наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності;
  • спадкоємцями, які прийняли спадщину.

Власники житла, що розмістили переселенців, зобов’язані не пізніше  протягом наступного робочого дня з дня розміщення ВПО подати повідомлення за встановленою формою.

Повідомлення подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу (dszn@smr.gov.ua ).

Прийом документів також здійснюється за адресою: вул. Харківська, буд. 35, каб. 104 щоденно з 8.00 до 16.00 (обідня  перерва з 12.00 до 13.00).

Особи, що надали прихисток переселенцям разом з повідомленням надають копії наступних документів:

– що      посвідчує       особу   як  власника  житлового  приміщення,  так і внутрішньо    переміщеної   особи,   яку    прихистили    (паспорт    громадянина України);

– про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;  – про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

– підтверджуючих право власності або право на користування житловим приміщенням (договорів оренди (найму)  житла державної або комунальної власності або свідоцтва про право на спадщини за заповітом/законом (за потреби). Якщо житлове приміщення має декілька співвласників, то інші надають письмові згоди в довільній формі;

– що підтверджують повноваження на представництво інтересів власників житла.

У разі подання повідомлення в електронній формі до такого повідомлення додаються електронні копії (фотокопії або сканкопії) документів, що підтверджують подану інформацію.

Для подальшого оформлення грошової компенсації за розміщення власники житлових приміщень звертаються до департаменту не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця (з 1 по 5 число кожного місяця, зазначаючи кількість днів фактичного проживання за місяць, що передує) та подають заяву із зазначенням кількості днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду. Компенсація надається за умови відсутності заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання та інші).

При цьому, власники житлових приміщень повинні мати при собі копії та оригінали документів:

  • які посвідчують їх особу;
  • що підтверджують право власності або право на користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

Для заповнення бланку заяви необхідно надати:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яку прихистили;
  • довідку про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газопостачання, електропостачання, водопостачання, теплопостачання).

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (людино-день), із дня їх розміщення: за кожен людино-день – 30,00 гривень.

Після подачі заяви та необхідних документів, спеціалісти департаменту протягом 5 робочих днів проводять перевірку наведених у заяві відомостей з виходом на місце фактичного проживання переміщених осіб.

ВАЖЛИВО! При нарахуванні субсидії згадана компенсація не буде обчислюється як отриманий дохід.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь