Облік внутрішньо переміщених осіб

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

По приїзду на нове місце проживання внутрішньо переміщеним особам необхідно отримати «Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи» (довідка переселенця), наявність якої дозволяє:

• отримувати щомісячну допомогу на проживання;
  • переоформити соціальні виплати, пенсію;
  • влаштувати дитину в садок/школу;
  • отримувати гуманітарну допомогу;
  • отримати доступ до медичного обслуговування та ін.

Довідка діє безстроково, крім окремих випадків, передбачених законодавством. Довідка, видана до 20 червня 2016 року, яка не скасована і строк дії якої не закінчився, є дійсною та діє безстроково, крім довідок, дію яких було скасовано.

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА: Видача довідки про взяття на облік ВПО