Підсумки відбору громад для участі у партнерській співпраці

Дата: 05.06.2023 14:12

Загальноукраїнський відбір громад для співпраці з Проєктом у 2 раунді тривав з 01.05.2023 року по 20.05.2023 року. Було отримано 63 заявки від громад з 21 області. Відбір громад конкурсною комісією для подальшої співпраці відбувався у два етапи:

1. Попередній за формальними критеріями: населення територіальної громади - до 100 000 жителів, відповідність посадової особи, що заповнила заявку; участь в проєктах МТД щодо налагодження системи надання адміністративних послуг та залучення старост до їх надання.
2. Основний відбір - шляхом рейтингування за бальною системою:

Показник

Кількість балів

Загальна кількість населення в старостинських округах

1 бал = 1 тис. населення старостинського округу

Кількість  старостинських округів в громаді

1 бал = 1 старостинський округ

Наявність ЦНАП

15 балів

Негативний вплив від наслідків війни (деокуповані громади)

Статус гірської території

15 балів

За результатами визначення відповідності формальним критеріям та рейтингування було визначено 22 громади рекомендованих до проведення співбесід.

До цього переліку не були включені: a) 1 громада, що має населення більше 100 тис; б) 22 громади, що отримували допомогу у налагоджені системи надання адмінпослуг, в частині створення ВРМ та залучення старост до надання адміністративних послуг, інтеграції послуг у с.о, навчання персоналу від міжнародних проєктів: Програми «U-LEAD з Європою»; в) 3 громади, що отримують  інституційну допомогу у налагоджені системи надання адмінпослуг, в тому числі у старостинських округах, навчанні відповідного персоналу від проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні»; г) 3 громади, де не створено ЦНАП, та територія яких тимчасово окупована; д) 11 громад однієї області, які не увійшли до списку громад для співбесід за географічним представництвом.

Завершальним фактором відбору стали результати співбесід з контактними особами 22 громад, які провели експерти Проєкту з 26 по 31 травня 2023 року.  При співбесідах з’ясовувалися такі питання:

• мотивація громади до співпраці в рамках інституційної підтримки, запропонованої Проєктом;
  • стан справ з доступністю адміністративних (публічних) послуг у старостинських округах;
  • готовність посадових осіб до навчання, до аналізу локальних нормативних документів, що буде здійснений експертами Проєкту, до можливих організаційних, структурних і кадрових змін;
  • наявність політичної волі керівництва громади до підписання меморандум про співпрацю та надання доступу до необхідних документ, що регламентують роботу персоналу у старостинських округах.

За результатами співбесід було визначено 5 громад, з якими співпраця була би недоцільною через певні/конкретні обставини, мотивацію та умови.

З урахуванням зазначеної інформації визначився остаточний перелік з 16 громад, які було рекомендовано до подальшої співпраці з Проєктом у другому раунді надання експертної підтримки щодо посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування - покращення якості обслуговування в старостинських округах.

Громади рекомендовані до подальшої співпраці з Проєктом:

№   Назва громади   Область  Сума балів   Рейтинг
1 Боринська селищна Львівська 67 1