Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

ГЕПАТИТ А: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ БРУДНИХ РУК

Дата: 08.11.2023 11:22
Кількість переглядів: 124

Фото без опису

ГЕПАТИТ А: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ЗАХВОРЮВАННЯ БРУДНИХ РУК

В Україні на сьогодні спостерігається незначне відхилення від сезонної захворюваності на гепатит А. Та деякі ЗМІ намагаються видати це за епідемію ледь не по всій Україні. Також у мережі поширювали фейки про нібито карантин через спалах ВГА.

Саме тому Центр громадського здоровʼя нагадує, що таке вірусний гепатит А, які його симптоми та як уберегтися від цього захворювання. 

Гепатит А — це вірусне захворювання, що вражає печінку. Воно спричинене вірусом гепатиту А, може мати як легкий, так й тяжкий перебіг. 

Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. Крім того, причиною інфікування можуть стати деякі види сексуальних стосунків. 

Гепатит А зберігається протягом тижня при кімнатній температурі в сухому середовищі, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб. Проте ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. 

Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту. Хоча більшість людей одужують повністю без лікування, деякі випадки мають важкий перебіг та становлять загрозу для життя.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

Інфікуванню гепатитом А можна легко запобігти, якщо дотримуватися правил гігієни рук. Найбільш ефективний спосіб захисту - це миття рук з милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд. Це особливо важливо перед приготуванням їжі та після відвідування вбиральні.

Зокрема, у дитячих закладах, школах та інших місцях, де є великі скупчення людей, потрібно забезпечувати доступ до мильних рідин та дезінфікуючих засобів. Це допоможе запобігти поширенню хвороби та зберегти здоров'я дітей та дорослих. 

Також мийте овочі й фрукти чистою водою перед споживанням. Якщо ви сумніваєтесь у безпеці води з-під крана або з криниці, використовуйте для пиття та приготування їжі лише бутильовану або кип’ячену воду.

Крім того, дотримуйтесь рекомендацій лише з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.

 

(Інформація підготовлена за матеріалами сайту Центру громадського здоров'я України від 08.11.2023 року)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь