Призначення державних соціальних допомог, що залежать від середньомісячного сукупного доходу

Дата: 19.12.2023 16:18

В залежності від середньомісячного сукупного доходу сім’ї призначаються:

• допомога на дітей одиноким матерям
  • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
  • допомога на догляд за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу
  • тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів
  • державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю
  • допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування
  • компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

При зверненні у ГРУДНІ для визначення права на допомогу беруться доходи для призначення вказаних перших чотирьох видів допомоги (одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям, на догляд за психічно хворою особою та тимчасової допомоги дітям) – за другий та третій квартали 2023 року, тобто період з 01.04.2023 по 30.09.2023.

При зверненні у ГРУДНІ для визначення права на допомогу особам, які не мають права на пенсію, до розрахунку середньомісячного доходу сім’ї враховуються доходи з 01.06.2023 по 30.11.2023, а для призначення допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, – з 01.12.2022 по 30.11.2023.

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, призначається з урахуванням доходів за третій квартал 2023 року (з 01.07.2023 по 30.09.2023).