Електробезпека вдома!

Дата: 26.12.2023 16:58

⚠️Починаються новорічні свята і дітки проводитимуть більше часу вдома. Тому АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" нагадує правила електробезпеки, які допоможуть урятувати життя та здоров'я дітей!

🛑Під час користування електроенергією в побуті ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• Гратися з електроприладами, вставляти до розетки пальці чи будь-які сторонні предмети (цвяхи, шпильки тощо).

• Наливати воду в чайники, кавоварки чи праски, увімкнені в розетку.

• Витирати мокрою ганчіркою електричні прилади, проводи, розетки, вимикачі, торкатися їх вологими руками.

• Розташовувати електроприлади поряд з диваном, ліжком, шторами, вазонами.

• Затискати електропроводи вікнами або дверима, закріплювати їх цвяхами, перегинати, зв’язувати, ховати під килим.

• Фарбувати електропроводи, а також будь-які предмети, розташовані поряд з ними.

• Вмикати несправну техніку, користуватися електроприладами з пошкодженою ізоляцією, торкатися оголених електропроводів.

• Залишати увімкнені електроприлади без нагляду (по-перше, це може призвести до пожежі, по-друге – увімкнені в мережу електроприлади, що не працюють, продовжують споживати електроенергію, а отже і ваші кошти).

• Вмикати до однієї розетки багато приладів одночасно (перегрів розетки може спричинити пожежу).

• Вмикати незнайомі електроприлади без дорослих.

• Вішати речі на електропроводи, класти їх біля розеток або вимикачів.

• Вимикати з розетки прилад, смикаючи за шнур.

• Самостійно розбирати і ремонтувати електроприлади (безпечніше звернутися до електрика).

• Користуватися електроприладами у ванній кімнаті.

🙏Просимо батьків бути відповідальними і дбати про електробезпеку своїх дітей, особливо –залишаючи їх вдома наодинці! Пояснюйте дітям, що електроенергія при недбалому користуванні може бути небезпечною для здоров’я і життя.

👌Дотримання правил електробезпеки вбереже дитину від ураження електричним струмом.

📍Якщо виникла небезпечна ситуація, діти обов’язково мають повідомити про це дорослих і дочекатися їх у безпечному місці! Якщо є задимлення або іскріння електрообладнання, дорослі мають негайно знеструмити помешкання, відключивши автомати або знявши запобіжники. У жодному разі не можна заливати пошкоджене електрообладнання водою або обривати його, якщо воно під напругою!

Бережіть себе та своїх близьких – дотримуйтесь правил домашньої електробезпеки!

▶️Про правила поведінки поблизу електрооб’єктів (неподалік від трансформаторних підстанцій і повітряних ліній електропередачі) читайте за посиланням: https://www.soe.com.ua/.../1771-uvaga-pozhezhna-nebezpeka...