Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

ПАМ'ЯТКА ПРО ДОТРИМАННЯ НАСЕЛЕННЯМ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В  ПОБУТІ

Дата: 13.03.2024 08:11
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

ПАМ'ЯТКА ПРО ДОТРИМАННЯ НАСЕЛЕННЯМ

ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В  ПОБУТІ

      Вимогами пожежної безпеки встановлені певні правила при влаштуванні та експлуатації електротехнічних і теплогенеруючих пристроїв, дотримання яких дозволить максимально убезпечити себе від ризику виникнення пожежі.

 

Заходи пожежної безпеки при експлуатації

електрообладнання.

     При експлуатації електричних приладів забороняється: використовувати приймачі електричної енергії (електроприлади) в умовах, що не відповідають вимогам інструкцій підприємств-виробників, або мають несправності, а також експлуатувати електропроводи і кабелі з пошкодженою або з ізоляцією яка втратила захисні властивості; встановлювати саморобні вставки «жучки» при перегорання плавкої вставки запобіжників, це призводить до перегріву всієї електропроводки, короткого замикання і виникнення пожежі; фарбувати фарбою або заклеювати відкриту електропроводку шпалерами; користуватися пошкодженими вимикачами, розетками, патронами; закривати електричні лампочки абажурами з горючих матеріалів. використання електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів, передбачених конструкцією.

     Неприпустимо включення декількох електричних приладів великої потужності в одну розетку, щоб уникнути перевантажень, великого перехідного опору і перегріву електропроводки.

      Частою причиною пожеж є займання горючих матеріалів, що знаходяться поблизу включених і залишених без нагляду електронагрівальних приладів (електричні плити, кип'ятильники, каміни, праски, грілки і т.д.).

     Включені електронагрівальні прилади повинні бути встановлені на негорючі теплоізоляційні підставки.

     Для попередження висихання і пошкодження ізоляції проводів забороняється прокладка їх по поверхням що  нагріваються (печі, димоходи, батареї опалення і т.д.).    Перед виходом з будинку на тривалий час, потрібно перевірити і переконатися, що всі електронагрівальні та освітлювальні прилади відключені.

 Заходи пожежної безпеки при експлуатації

газового обладнання.

      Газове обладнання, що знаходиться в будинку, має перебувати в справному стані, і відповідати технічним вимогам по його експлуатації.

      При експлуатації газового устаткування забороняється: користуватися газовими приладами малолітнім дітям і особам, незнайомим з порядком його безпечної експлуатації; відкривати газові крани, поки не запалена сірник або не включений ручної запальник; сушити білизну над газовою плитою, воно може спалахнути.

При появі в будинку запаху газу, забороняється використання електроприладів та включення електроосвітлення. Вимкніть всі газові прилади, перекрийте крани, провітріть всі приміщення, включаючи підвали. Перевірте, чи щільно закриті всі крани газових приладів. Якщо запах газу не зникає, або, зникнувши при провітрюванні, з'являється знову, необхідно викликати аварійну газову службу.

 Пічне опалення.

     Печі, що знаходяться в будинку, повинні бути в справному стані і безпечні в пожежному відношенні.

      Потрібно пам'ятати, що пожежа може виникнути в результаті дії вогню та іскор через тріщини і нещільності в кладці печей, димових каналів. У зв'язку з цим, необхідно періодично ретельно оглядати печі і димові труби, усувати виявлені несправності, при необхідності проводити ремонт. Відкладення сажі видаляють, і білять всі елементи печі, побілка дозволяє своєчасно виявити тріщини і прогари.

      При експлуатації печей слід виконувати такі вимоги: перед топкою повинен бути прибитий передтопковий лист, зі сталі розміром 50х70 см і товщиною не менше 2 мм, що оберігає від загоряння випадково випали іскор; забороняється розпалювати печі бензином, гасом і іншими ЛЗР, так як при миттєвому спалаху пального може статися вибух або викид полум'я; розташовувати паливо, інші горючі речовини і матеріали на передтопковий лист; неприпустимо топити печі з відкритими дверцятами; зола і шлак, вигребені з топок, повинні бути пролиті водою і віддалені в спеціально відведене для них безпечне місце; димові труби над дахами повинні мати іскроуловлювачів (металеві сітки); забороняється сушити на печі речі і сирі дрова. Слідкуйте за тим, щоб меблі, фіранки знаходилися не менше ніж за півметра від масиву палаючої печі. Димоходи очищають від сажі, як правило, перед початком опалювального сезону і не рідше одного разу на два місяці під час опалювального сезону. Конструкції будівель (стіни, перегородки, перекриття, балки) які  примикають до печей і димохідних труб, необхідно  облаштовувати з негорючих матеріалів.

 

Пожежі від дитячої пустощі з вогнем.

      Пожежі від дитячої пустощі з вогнем виникають тоді, коли діти залишені без нагляду і надані самі собі. Найчастіше діти гинуть в результаті пожеж, винуватцями яких найчастіше вони самі і є.

      Потрібно роз'яснювати дітям правила пожежної безпеки, що гра з сірниками, запальничками, феєрверками, свічками, бенгальськими вогнями веде до пожежі, що обережність поводження з вогнем потрібно проявляти не тільки вдома, а й у дворі, в полі і в лісі.  Не доручайте дітям наглядати за ввімкненими електричними і газовими приладами, а також за топлячи печами. Не дозволяйте їм самостійно включати електричні та газові прилади.

      Не допускайте зберігання сірників, запальничок, гасу, бензину і т.д. в доступних для дітей місцях.

      Не залишайте дітей без нагляду.

 

Дії в разі виникнення пожежі.

     Пам'ятайте, що найстрашніше при пожежі - розгубленість і паніка.

Ідуть дорогоцінні хвилини, коли вогонь і дим залишають всѐ менше шансів вибратися в безпечне місце. Ось чому кожен повинен знати, що необхідно робити при виникненні пожежі.

     При виникненні пожежі негайно повідомте про це в пожежну охорону по телефону "101", при повідомленні про пожежу необхідно вказати: коротко і чітко розказати про подію - що горить (квартира, горище, підвал, індивідуальний будинок або інше) і по можливості приблизну площу пожежі, назвати адресу (населѐний пункт, назва вулиці, номер будинку, квартири), назвати своє прізвище, номер телефону;

чи є загроза життю людей, тварин, а також сусіднім будівлям і спорудам.

Якщо у Вас немає доступу до телефону і немає можливості покинути приміщення, відкрийте вікно і криками залучіть увагу перехожих.

      Постарайтеся провести заходи по порятунку людей, тварин, матеріальних цінностей. По можливості оповістіть про пожежу жителів населеного пункту.

Робити це треба швидко і спокійно. В першу чергу рятують дітей, пам'ятаючи при цьому, що вони найчастіше, злякавшись, намагаються сховатися під ліжко, під стіл, в шафу. Із задимленого приміщення треба виходити, пригнувшись, прагнучи тримати голову ближче до підлоги, тому що дим легший за повітря, він піднімається вгору, і внизу його набагато менше. Пересуваючись в сильно задимленому приміщенні потрібно триматися стін.

Орієнтуватися можна по розташуванню вікон, дверей.

 

Пам'ятайте: дим при пожежі значно небезпечніше полум'я і більшість людей гине не від вогню, а від задухи. При евакуації через зону задимлення необхідно дихати через мокрий носовичок або мокру тканину.

     Після порятунку людей можна приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння (вогнегасники), в тому числі підручними (ковдру, вода, пісок, і т. д.) І евакуації майна.

      Категорично забороняється - боротися з полум'ям самостійно, не викликавши попередньо пожежних, якщо ви не впоралися із загорянням на ранній стадії його розвитку.

     У разі неможливості загасити пожежу власними силами, вжити заходів щодо обмеження поширення пожежі на сусідні приміщення, будівлі та споруди. З цією метою двері палаючих приміщень закривають для запобігання доступу кисню в зону горіння.

Після прибуття пожежної техніки необхідно зустріти її і вказати місце пожежі.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь