ПОХИЛИЙ ВІК – НЕ ВИРОК: МІНСОЦПОЛІТИКИ ПРАЦЮЄ НАД СТРАТЕГІЄЮ АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ
В Україні близько 9 мільйонів осіб похилого віку - це кожен п’ятий мешканець міста та кожен третій мешканець села. Серед них близько трьох мільйонів людей з інвалідністю, і їхня кількість постійно зростає
Представники Мінсоцполітики, міжнародні та громадські організації напрацювали своє бачення того, як держава та суспільство можуть забезпечити людям похилого віку якісне життя. Результати семінару “Співтворчість зацікавлених сторін для реформування соціальної політики щодо людей похилого віку” ляжуть в основу Стратегії активного довголіття - документу, який формуватиме державну політику з питань підтримки людей старшого віку.
“Цей документ має бути дороговказом і для держави, для місцевого самоврядування, для громадських організацій. Всі матимуть розуміння, як вони повинні долучитися до реалізації цієї стратегії. Це Стратегія - документ про дуже конкретних людей, які живуть поруч з вами і потребують підтримки чи залучення”, - сказала заступниця міністра соціальної політики Уляна ТОКАРЄВА.
За її словами, для успішної реалізації Стратегії важливими також залишаються адвокація документу на всіх рівнях, залученість громад та розуміння ними всіх реформ, які відбуваються та формування цінностей на рівні громад.
“Можна обкласти громади на всіх рівнях зобов’язаннями та контролями. Але справа не зрушиться з місця, якщо ми не будемо розділяти цінності Стратегії активного довголіття. Нам важливо з кожною громадою домовитись, чому це важливо. Це зараз має відбуватися, бо ми ризикуємо втратити досвід та набуті знання цілого покоління”, - пояснила вона.
Семінар “Співтворчість зацікавлених сторін для реформування соціальної політики щодо людей похилого віку” провела міжнародна організація “HelpAge”.
За матеріалами: https://www.msp.gov.ua/news/23668.html