Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

ГЕРОЇ ГРОМАДИ, ПОЛЕГЛІ ЗА УКРАЇНУ

Фото без опису

25-річний військовослужбовець Богдан Федько загинув 11 травня 2022 року під час оборони Харківщини. Біля села Довгеньке під Ізюмом боєць разом із побратимами потрапив під ворожий авіаобстріл. Двоє захисників отримали поранення, троє загинули.

Богдан народився в селі Хмелів Сумської області. Здобув фах фельдшера в Глухівському медичному училищі. У 2017 році пішов служити за контрактом у Збройні сили України Брав участь в АТО на посаді бойового медика.

Під час повномасштабної війни Богдан захищав Україну у лавах 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Був техніком роти.

«Наш Богдан завжди був чудовою людиною – і на службі, і в житті. Він був сумлінним і працьовитим. Завжди усміхнений та життєрадісний, відкритий і привітний. Мав багато друзів. Коли хтось питав його, як справи, завжди відповідав: усе добре. Він завжди був готовий підтримати, вислухати й допомогти. Наш найкращий чоловік, син і тато. Ми не забудемо тебе, наш коханий ГЕРОЙ!» – говорить дружина загиблого Тетяна.

Поховали захисника у рідному селі. 

У Богдана залишилися батьки, старший брат, дружина і донька, якій на момент загибелі батька було лише 4 роки.

Фото без опису

Гончаренко Юрій Михайлович народився в селі Хустянка Буринського району Сумської області 02.07.1971р. 

Був призваний 31 січня 2015року. Служив в 93-ій бригаді сержантом 3-го механізованого взводу 8-ої механізованої роти 3-го механізованого батальйону військової частини В2970. Кулеметник. 16 жовтня 2015р. раптово перевели до 54-ї окремої механізованої бригади (місто Артемівськ Донецької області)

Місце загибелі - смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області, 27.10.2015р.

Фото без опису

Наш земляк старший солдат Олександр Денисенко був розвідником — оператором розвідувального відділення у 47 ОМБр «Маґура» (в/ч А4699).

Загинув 9 липня 2023 року в районі Оріхова на Запоріжжі під час виконання бойових завдань.

Похований на центральному кладовищі в селі Сміле.

Наш Герой віддав своє життя за наше спокійне життя та Україну, вільну від російських окупантів! Він мужньо стояв за всіх нас. 

Фото без опису

Юрій народився в селі Прибитки Овруцького району Житомирської області

Через аварію на Чорнобильській АЕС родина переїхала до села Сміле Роменського району Сумської області

З 2-го класу Юра навчався в смілівській школі

Після закінчення школи працював у колгоспі "Прогрес"

З 1999 року пройшов 1,5 роки строкової служби в армії, після чого повернувся до Смілого

Після одруження разом із родиною переїхав до міста Суми, де народилося два сина

В 2018 році Юрій переїхав до села Плавинище Роменського району Сумської області

Останнім місцем роботи Юрія було ТОВ "Таланпром"

4 грудня 2022 року Юрія було мобілізовано до лав ЗСУ. Спочатку проходив службу у Чернігівській області. Згодом потрапив до найгарячіших точок фронту на сході України

Юрій служив гранатометником підрозділу охорони окремої механізованої бригади ЗСУ

17 лютого 2023 року солдат Омельчук Ю.Д. загинув внаслідок артилерійсько-мінометного та вогнепального обстрілів поблизу н.п. Красногорівка Покровського району Донецької області, захищаючи Батьківщину від російської агресії

Фото без опису

        Народився Мельник Сергій Миколайович 27 квітня 1964 року, навчався в Хмелівській середній школі.У 1981 році закінчив школу, здобув робочу професію. Працював на заводі АТС, а потім у Роменському аграрному коледжі. Співробітники  розповідають про нього з повагою й шаною:«Тепер про Сергія Миколайовича нагадує кожна відремонтована  дверна ручка, кожен  кран чи забитий цвях. Був завжди безвідмовним, до роботи ставився з відповідальністю».

Перед війною  поїхав до доньки, яка після трагічної смерті чоловіка залишилися з двома  маленькими дітками й потребувала допомоги. 24 лютого він був у місті Вишгород. Це не завадило  сходити у військкомат, де лише записали дані й наказали чекати. До лав ЗСУ Сергія призвали вже в березні.

Офіцер запасу мужньо захищав рідну країну в зоні проведення Антитерористичної операції в 2015-2016 роках.. При повномасштабному вторгненні РФ він знову, без вагань, став на захист державного суверенітету та територіальної цілісності України.22 травня 2022 року Сергій Мельник загинув.

Фото без опису

  Бабенко Максим Володимирович народився 16 травня 1992 року в селі Хрещатик Роменського району Сумської області. Дитинство промайнуло у рідному селі, де разом з мамою та братом радів своїм першим успіхам та досягненням.У Дібрівській ЗОШ навчався з першого класу.В пам’яті однокласників залишиться щирим, життєрадісним, справжнім товаришем.

 Після закінчення  школи працював у Харкові на будівництві. У 2009 році  був призваний на строкову військову службу. Після армії працював на заводі в місті Маріуполі. Потім повністю присвятив себе будівельній справі в різних містах України – Ромни, Харків, Київ, Буча, Ірпінь, Бердянськ, Чернігів.

Війну зустрів в місті Ірпінь. І як належить гідному сину України, з перших днів війни став на її захист, приєднавшись до добровольчого формування самооборони в місті Ромни. У грудня 2022 року був мобілізований  до лав  ЗСУ.

Фото без опису

Народився Анатолій Миколайович Малій 24 жовтня 1970 року в селі Хустянка. Навчався у Харченківській школі, після закінчення якої проходив строкову військову службу в армії.

Повернувшись у рідне село, працював трактористом. Знайшов свою половинку, у парі з якою народили гарного сина Євгенія. Був доброї вдачі, працьовитий, відповідальний, завждиготовий прийти на допомогу. Умів радіти життю...

Восени 2022 року був мобілізований до лав Збройних Сил України, де в найгарячіших точках Донецької та Луганської областей проявив свою мужність і відвагу.

Після поранення в Бахмуті, пройшов лікування і знову повернувся в стрій.

Був вірний присязі, кращий із синів своєї країни, мужньо захищав свою Батьківщину та до останнього подиху виборював мир для майбутніх поколінь. Війна забирає найкращих...

Фото без опису

Володимир Касян народився 10 листопада 1970 року в селі Гаї Роменського району Сумської області. У ньому пройшли його дитячі та юнацькі роки. Навчався у Гаївській школі,післязакінченняякої вступив до Роменськоговищогопрофесійного училища -14, обравшипрофесіюелектрика.

Доброївдачі, комунікабельний, працьовитий, завждиготовий прийти на допомогу – таким вінбув, і таким залишиться в пам'яті людей: рідних, односельчан, друзів.

Відслуживши строкову службу в ракетних військах, Володимир розпочав трудову діяльність у рідному колгоспі «Правда» електриком,  у різні роки працював на заводах: цегляному та Слобожанської будівельної кераміки.

Як і всі, радів життю, знайшов свою половинку, одружився, народили гарного сина Богдана, який, до речі,сьогодні теж захищає рідну землю.

Навесні 2023 року Володимир змінив свій буденний одяг на військову форму. Навчався нелегкій новій і необхідній справі, робив усе залежне від нього не для слави, не для визнання, а для добра людей і їх майбутнього.

Фото без опису

Народився Дмитро Петрович Картавий 19 січня1979 року в селі Сулими.Навчався у місцевій школі,потім, у 1997 році, вступив до Сумського медичного училища, де отримав медичну освіту та здобув фах фельдшера. Тривалий час Дмитро працював фельдшером у селі Вюнне, згодом- у Сулимах.

Після  одруження переїхав до міста Ромни та працював за спеціальністю у одному з медичних закладів міста. У 2014 році був мобілізований, протягом року проходив військову службу на одному з пунктів пропуску в Сумській області. Усерпні 2023 року Дмитро пішов захищати Батьківщину,мужньо виконував свій військовий обов’язок на Авдіївському напрямку.

До останнього був вірний присязі, кращий із синів своєї країни, до останнього подиху виборював мир для майбутніх поколінь.

Фото без опису

Кравченко Олексій Миколайович, командир бойової машини реактивного артилерійського взводу реактивної артилерійської батареї, старший сержант, В/Ч  А0409

життя якого трагічно обірвалося 3 серпня 2024 року внаслідок гострої серцевої недостатності під час виконання свого громадянського обов’язку із захисту Батьківщини далеко від дому- під містом Слов’янськ Донецької області. 

Народився 27 березня 1986 року у місті Лозова Харківської області. Коли хлопчику виповнилося 3 місяці, родина переїхала на постійне місце проживання в село Хустянка нині Роменського району Сумської області. Навчався у місцевій школі, після закінчення якої вступив до Сумського педагогічного інституту.

У подальшому проходив строкову військову службу в лавах Української Армії.

Повернувшись у рідне село, Олексій працював на різних роботах, був дуже відповідальним та сумлінно ставився до своїх посадових обов'язків. Із 2021 року, підписавши контракт, стояв на захисті нашої країни.

Для своїх батьків Олексій був надійною опорою та підтримкою, для брата - наставником та порадником. Мав веселу та добру вдачу, завжди вмів вирішити свої проблеми та проблеми своїх товаришів - таким і залишиться у пам’яті рідних, односельців, друзів.

Своє кохання зустрів у воєнний час: одружився 2 березня 2023 року, був люблячим, надійним чоловіком.

 

Фото без опису

Табала Олександр Миколайович, уродженець міста Шостка, солдат, стрілець 2-го штурмового спеціалізованого відділення штурмового спеціального взводу 3-ї штурмової спеціалізованої роти «Шквал» військової частини А7400.

Народився 27 березня 1983 року. З 1990 по 1999 рік навчався у Шосткинській  середній школі №11. Після  закінчення 9 класу вступив до професійно-технічного училища №13. У 2002 році закінчив навчання та отримав спеціальність електрогазозварника.

       У  2004 році Олександр  переїжджає на постійне місце проживання на батьківщину матері, в село Сміле.

Від двох шлюбів має трьох чудових синів: Олександра, Артема та Владіслава.

Тривалий час працював у Смілому та районі за професією і не тільки,  не цурався ніякої роботи.

Навесні 2024 року Олександр Миколайович  був призваний до лав Збройних Сил України та до останнього подиху мужньо боронив Батьківщину від російського агресора.

15 вересня 2024 року близько 12 год. 45 хв. солдат Табала Олександр Миколайович загинув під час виконання бойового завдання при виконанні службових обов’язків із захисту територіальної цілісності та суверенітету України  під час агресії російської федерації, отримавши поранення, несумісне з життям унаслідок стрілецького бою з противником в районі населеного пункту Веселе російської федерації.

Фото без опису

Ніколайчук Сергій Юрійович, стрілець 1-го стрілецького відділення 2 стрілецького взводу 2 стрілецької роти військової частини А7288.  

Народився 7 вересня 1975 року в селі Гаї. Навчався в місцевій школі з 1981 по 1990 рік, після закінчення якої продовжив навчання в Хмелівській середній школі. Доброї вдачі, надзвичайно комунікабельний хлопець, розумний, працьовитий, завжди готовий прийти на допомогу – таким він був, таким  він залишиться в пам'яті людей: рідних, вчителів, односельчан, друзів та усіх, хто його знав. Відслуживши строкову службу в збройних силах України, Сергій продовжує навчання в Харківському Національному Технічному університеті ім. Петра Василенка. З 2000 по 2006 працював у виправній колонії №56 села Перехрестівка. Почав трудову діяльність начальником цеха, а потім став головним інженером. Отримав звання капітан.

У 2007 році переїхав на постійне місце проживання до міста Харкова, де продовжив працювати у виправній колонії на посаді головного інженера. Як і всі, радів життю,  мав дружну люблячу родину.

Та війна перекреслила все, що здобувалося роками. З грудня 2022 року Сергій Ніколайчук став на захист рідної землі. Він став військовим, був зарахований до 2 роти 122 батальйону в/ч А7288. Довелося освоювати нову, далеко не технічну професію медика, змінивши свій буденний одяг на військовий, навчався нелегкій новій і необхідній справі, робив усе, рятуючи людські життя. В складі бойової групи виконував завдання на Донеччині, Курахівському напрямку.

Загинув 28 грудня 2024 року, відданий військовій присязі на вірність Українському народові, мужньо виконавши військовий обов’язок, в бою за Україну, її свободу і незалежність в районі населеного пункту Роздольне Донецької області.

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь