ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ: РЕЗУЛЬТАТИ 1 ТИЖНЯ

Дата: 08.02.2022 15:15

За перший тиждень кампанії щеплення проти поліомієліту в Україні, станом на 5 лютого 2022 року, захист отримали 9 273 дитини віком від 6 міс до 6 років (1 та 2 дози ІПВ). Деякі регіони розпочали імунізацію ще в січні.

Найвищі показники охоплення, включно з січнем:

• Дніпропетровська (31%);
  • Сумська (13%);
  • Кіровоградська (13%);
  • Херсонська (13%);
  • Полтавська (11%);
  • Хмельницька (11%) області.

Найнижчі показники

• у Львівській (2%),
  • Чернівецькій (3%),
  • Луганській (3%) областях.

Всього на першому етапі заплановано щепити 140 тис. дітей.

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області.

Сьогодні в Україні діти до 6 років, які не отримали або пропустили щеплення проти поліомієліту, — у небезпеці. Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, від 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо. На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплять інактивованою вакциною (ін’єкціями).

Державним коштом закуплено вакцину виробництва «Імовак Поліо» (виробництва Санофі Пастер, Франція), яка безпечна, ефективна, прекваліфікована ВООЗ і захищає від всіх типів поліовірусу. Вакцина, яка потрібна для цього етапу, була розподілена по регіонах. Відповідний наказ МОЗ був затверджений 26 січня 2022 року. Батьки можуть безоплатно щепити нею дитину в державних закладах охорони здоров’я.

Джерело: пресслужба Міністерства охорони здоров'я