ДЕ ЗНАЙТИ КОРИСНУ ІНФОРМАЦІЮ ЖИТЕЛЯМ СУМЩИНИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ?
Зібрали в одній публікації багато важливих посилань: де шукати графік роботи магазинів і аптек у різних містах області, куди звертатись за психологічною допомогою, де швидко знайти контакти екстрених служб і багато іншого
Локальні телеграм-боти та канали:
ТГ-бот «Сумка» https://t.me/SumkaRegionBot – безліч корисної інформації для жителів Сумщини – від контактів волонтерських організацій до графіків роботи АЗС, пошти чи банкоматів.
У Сумах про працюючі заклади і графіки їх роботи можна читати на сайті: https://sumy.live/.
Для жителів Тростянця є два сервіси: канал у телеграмі «Тростянецька паляниця» https://t.me/trostynets та однойменний чат https://t.me/trostyk.
Для жителів Охтирки стане в нагоді телеграм-канал «Що працює | Охтирка» https://t.me/ahtyrkago.
Кілька сервісів Всеукраїнського рівня, де можна знайти допомогу:
− Медична допомога під час війни: https://bit.ly/3LTQKsL
Тут ви знайдете контакти лікарів, котрі консультують онлайн та телефоном, інформацію щодо наявності інсуліну та інших життєво необхідних ліків у гуманітарних штабах, карту аптек, що працюють, поради та рекомендації для людей з особливими потребами, наприклад, для вагітних.
− Психологічна допомога: Онлайн-платформа «Розкажи мені»: https://tellme.com.ua/
Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – залиште заявку за посиланням. Із вам зв’яжуться спеціалісти та спробують вам допомогти. Проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ»: https://poruch.me/. Проект ПОРУЧ − це онлайн та очні групи психологічної підтримки для підлітків та батьків, чиє звичне життя зламала війна. Телеграм канал «Підтримай дитину» − https://t.me/pidtrumaidutuny. Тут ігри, вправи і поради, як підтримати дитину у складні часи.
− Волонтерські центри по всій країні: https://bit.ly/3jo6BTS. У цьому документі зібрані та поповнюються дані й посилання на волонтерські центри у різних куточках України.
− Житло: https://prykhystok.in.ua/. Оперативна інформація про вільне житло, а також свіжі запити про пошук – на сайті Prykhystok.
Список контактів для переселенців: https://life.pravda.com.ua/society/2022/02/26/247573/. У одному матеріалі журналісти «УП.Життя» зібрали контакти, де можуть прихистити переселенців та надати іншу допомогу.
− Робота: https://t.me/robota_terminova. Наявність оплачуваної роботи критична в першу чергу для внутрішніх переселенців. Також варто зберегти собі один із найповніших ресурсів із корисною інформацією – Dopomoga Info https://dopomogaua.info/ua. Сайт погоджений із Мінсоцполітики. Ініціативи сайту поділені на дві категорії: для тих, кому потрібна допомога, та для тих, хто готовий допомогти.
Гаряча лінія Сумської обласної військової адміністрації: 0800301501