"Як зробити флюрографію" роз"яснення НСЗУ

Дата: 26.04.2022 09:18

Медичні заклади продовжують працювати і надавати планову допомогу. Якщо пацієнта направляють на флюорографію, то таке обстеження можна зробити в поліклініках, які надають амбулаторну допомогу та мають необхідне обладнання.

????Зверніть увагу, що на флюорографію пацієнта направляє сімейний або лікуючий лікар. Саме лікар визначає необхідність такого дослідження та виписує електронне направлення. Воно може бути також паперовим, якщо немає можливості створити електронне.

????Із цим направленням потрібно прийти в медичний заклад, який надає допомогу в амбулаторних умовах за договором з НСЗУ. Адресу закладу підкаже оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 (про його роботу ми писали тут: https://bit.ly/3LFPycn).

????Але про можливість зробити флюорографію потрібно запитати в самому закладі, уточнивши, чи є там необхідне обладнання і фахівці. Контакти всіх медичних закладів є у відкритому доступі на їхніх вебсайтах чи сторінках місцевої влади.

????Якщо вам знадобилася флюорографія під час лікування в стаціонарі, її проведуть без додаткових направлень та оплат — вартість дослідження входить у лікування.