КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО РОДИЧ-ВІЙСЬКОВИЙ ПОТРАПИВ У ПОЛОН

Дата: 26.09.2022 13:12

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ, ЯКЩО РОДИЧ-ВІЙСЬКОВИЙ ПОТРАПИВ У ПОЛОН

Крок 1. Звернутися до компетентних органів України.

Для отримання або надання інформації можна звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01 або надіслати запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com. Також є можливість повідомити про обставини зникнення людини через онлайн-форму.

З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту: nib.uncp.info@gmail.com. Повідомлення про полон чи зникнення людини можна також подати онлайн.

Розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію. Консультаційна лінія штабу також працює за номером: +380954127424 (пн-пт з 10:00 до 16:00). Також можна надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua

Крім того, варто звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67. За отриманою заявою поліція розпочинає досудове розслідування.

Додатково також можна звернутися в кол-центр з розшуку зниклих безвісти осіб при Уповноваженому з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: 0 800 339 247 (пн-пт з 9:00-18:00), 095 896 0421 (у вихідні через Viber та Telegram). Електронна пошта для звернень: war2022people@gmail.com. Дізнатися про те, що військовий захоплений у полон, можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

Крок 2. Звернутися до Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Після отримання офіційної відповіді рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155 або написати на електронну пошту ctabureau@icrc.org.

Крок 3. Звернутися до інших міжнародних інституцій.

Родичі військовополонених чи зниклих без вісти можуть також звернутися до міжнародних інституцій, наприклад, у Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) або Комітет з прав людини ООН (КПЛ). Як наслідок, ЄСПЛ або КПЛ ООН може зобов’язати Росію вжити заходів для встановлення місця перебування військовополоненого, його стану здоров’я та забезпечити найскоріше його/її звільнення.