Зміни в законодавстві щодо відповідальності за порушення вимог використання номерних знаків транспортних засобів

Дата: 05.12.2022 16:40

29 жовтня набув чинності Закон № 2658-IX "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про дорожній рух" щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів",  крім пункту 2 розділу II цього Закону(щодо внесення змін до Закону "Про дорожній рух"), який набирає чинності через шість місяців з дня, наступного за днем його опублікування.

Основною метою прийняття даного Закону є забезпечення належної ідентифікації транспортних засобів, що приймають участь у дорожньому руху та створення ефективного механізму відповідальності за порушення встановлених вимог, правил та порядку використання номерних знаків.

Прийнятим Законом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 121-3, якою встановлюється адміністративна відповідальність за незаконне використання номерних знаків транспортних засобів.

Так  за керування або експлуатація транспортного засобу без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім цього, частиною другою статті 121-3 КУпАП встановлено адміністративна відповідальність за керування або експлуатацію транспортного засобу із незаконно встановленими номерними знаками:

• Збройних Сил України;
  • Національної гвардії України;
  • Національної поліції України;
  • Державної прикордонної служби;
  • Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • Державної спеціальної служби транспорту;
  • Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації;
  • дипломатичних представництв консульств та інших міжнародних організацій, які користуються повним та частковим імунітетом.