Допомога на дітей

Дата: 15.12.2022 11:31

Українські діти, які втратили одного чи обох батьків через російську агресію, можуть отримувати щомісячну грошову допомогу у розмірі 5 тисяч гривень.

Як повідомляється на урядовому порталі, програма підтримки українських дітей пропонується Фондом імені блаженного священномученика Климентія Шептицького, який був створений за спільної ініціативи урядів України та Польщі.

"Одна з програм Фонду Шептицького полягає в підтримці неповнолітніх дітей, які внаслідок війни втратили одного чи обох батьків. Дітям виплачується 5000 грн щомісячно", — йдеться у повідомленні.

В уряді пояснили, що першим місяцем виплат вважається той, коли була подана заявка на допомогу. Перші виплати — протягом 2 тижнів після ухвалення позитивного рішення по заявці за наявності банківських реквізитів заявників. Із поданням заявки слід поквапитись, оскільки вони прийматимуться до кінця листопада.

Як оформити допомогу

Заявка на допомогу заповнюється та подається онлайн на сайті Фонду. Форма заявки доступна за посиланням.

Серед документів, які необхідно подати:

• відсканований документ, що посвідчує особу заявника-опікуна, а також дитини, яка буде прямим бенефіціаром грошової допомоги (сторінки з фото й персональними даними);
  • відсканована копія свідоцтва про народження дитини;
  • відскановане свідоцтво про смерть батьків/одного з батьків;

у разі його відсутності:

• відсканований документ, що підтверджує зникнення батьків;
  • відсканований документ опікуна, що підтверджує встановлення опіки над дитиною.

Якщо у заявника не вистачає документів для подання заявки, він хоче поставити запитання або уточнити деталі з приводу допомоги, йому слід звертатися за номером телефону: +38 (093) 213-76-96, Оксана Похода.