Як отримати компенсацію та допомогу постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Дата: 15.12.2022 11:51

Така допомога надається особам, яким вже встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я (дітям до 18 років) чи на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії (особам від 18 років).

Виплати призначаються органом соціального захисту населення на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Звернутися за компенсацією потрібно не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а допомога на оздоровлення призначається – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року. Допомога на оздоровлення призначається щороку.

Розмір виплати залежить від групи інвалідності, яку отримала людина.

Особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю підгрупи А до 18 років – у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року

Особам з інвалідністю ІІ групи та дітям з інвалідністю до 18 років – у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму

Особам з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму.

У разі зміни групи інвалідності в період перебування на обліку, допомога на оздоровлення виплачується в розмірі, визначеному для групи інвалідності, встановленої такій особі на дату призначення допомоги.