ДО УВАГИ ОСІБ, ЯКІ НАДАЮТЬ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ, ПОСЛУГИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ОСОБАМИ ПОХИЛОГО ВІКУ, ЯКІ ДОСЯГЛИ 80-РІЧНОГО ВІКУ ТА ОСОБАМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ I ГРУПИ

Дата: 19.01.2023 15:32

Звертаємо увагу, що з 01 січня 2023 року рішенням уряду скасовано постанову Кабінету Міністрів України від 29.04.2004р. № 558 щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні

Надавачі послуг по догляду, призначені відповідно до зазначених постанов, отримують компенсаційні виплати до дати призначення таким фізичним особам іншої виплати на догляд, установленої законодавством, або до 31 грудня 2022 року.

Отже, у зв’язку з закінченням перехідного періоду, зазначеним громадянам надалі необхідно визначити своє право на призначення діючих компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом.

Компенсація надається фізичним особам, які здійснюють догляд за:

особами з інвалідністю I групи;

дітьми з інвалідністю;

громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;

невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органів, потребують паліативної допомоги.

Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.
незалежно від кількості осіб, за якими вона доглядає.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (на 01.01.2023 – 2589 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Відділ соціального захисту виконавчого апарату

Хмелівської сільської ради адміністрації