Алгоритм оформлення допомоги на дітей одиноким матерям через Дію

Дата: 27.01.2023 15:47

Наразі, у разі технічної можливості, допомогу на дітей одиноким матерям можна оформити через портал електронних послуг Дія. Для цього подається у електронній формі заява та декларація.

У заяві зазначаються такі відомості:

• найменування органу соціального захисту населення, до якого подається заява (департамент соціального захисту населення Сумської міської ради);
  • відомості про заявника;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (код);
  • дані паспорта громадянина України;
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • стать; дата народження; контактні дані; адреса задекларованого або зареєстрованого місця проживання; адреса фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб);
  • тип звернення (первинне, повторне);
  • міжнародний номер банківського рахунка (IBAN) або номер відділення національного оператора поштового зв’язку для зарахування коштів;
  • дані щодо отримання пенсії в разі втрати годувальника, соціальної пенсії або державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» (у разі її призначення).

Разом із заявою заявник також заповнює і декларацію у якій зазначаються відомості про заявника та осіб, які входять до складу його сім’ї (окремо щодо кожного члена сім’ї), а також:

• відомості про доходи, інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за відповідний період;
  • відомості про наявність у власності житлових приміщень та транспортних засобів (крім мопеда і причепа), які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 15 років;
  • інформація про купівлю товарів довгострокового вжитку або оплату (одноразово) будь-яких послуг (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень, протягом 12 місяців перед зверненням.

Сформовані засобами Порталу Дія документи передаються до відповідного органу соціального захисту населення разом для подальшого розгляду та призначення допомоги.