Україна оновила стандарти медичної допомоги при туберкульозі

Дата: 07.02.2023 10:10

🫁 Україна першою в Європейському регіоні привела національні стандарти охорони здоров’я у разі туберкульозу у відповідність до рекомендацій ВООЗ 2022 року.

Оновлена редакція стандартів медичної допомоги «Туберкульоз» включає такі напрями:

✅ Охорона громадського здоров’я та профілактика туберкульозу.
✅ Систематичний скринінг на туберкульоз серед груп підвищеного ризику.
✅ Діагностика та лікування туберкульозу, в тому числі із лікарською стійкістю.
✅ Ведення ВІЛ-інфекції та інших супутніх захворювань у людей, хворих на туберкульоз.
✅ Ведення туберкульозу дітей та підлітків.

Що зʼявилось нового в стандартах медичної допомоги «Туберкульоз»:

✅ Оновлені стандарти ведення туберкульозу дітей та підлітків, що включають питання вакцинації БЦЖ серед ВІЛ-інфікованих дітей, сучасні підходи до діагностики ТБ у дітей та підлітків, запроваджено інтегрований алгоритм ухвалення рішення про лікування дітей віком до 10 років з імовірним туберкульозом легень, описані сучасні підходи до формування педіатричних схем лікування ТБ.
✅ Оновлені стандарти лікування чутливого ТБ за віковими категоріями та тяжкістю захворювання. Запроваджені скорочені 4-місячні схеми лікування чутливого туберкульозу замість традиційних 6-місячних режимів.
✅ Оновлені стандарти лікування лікарсько-стійкого туберкульозу (ЛС-ТБ) — стандарт передбачає регулювання питань щодо вибору сучасних режимів терапії із пріоритетом повністю пероральних схем лікування. Україна першою в Європейському регіоні впроваджує інноваційні режими лікування BPaLM/BPaL в рамках рутинного використання.

❝ Нові стандарти медичної допомоги при туберкульозі дозволять ефективніше протидіяти хворобі. Їх головна мета — одужання для пацієнтів, зупинення розповсюдження туберкульозу та недопущення того, щоб хвороба отримала медикаментозну стійкість ❞, — говорить Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоровʼя та головний державний санітарний лікар.