Який строк дії довідки внутрішньо переміщеної особи

Дата: 20.02.2023 16:01

Внутрішньо переміщена особа – це громадянин України, іноземець або людина без громадянства, яка законно перебуває на території країни і має право на постійне проживання, але змушена покинути місце проживання з огляду на такі причини:

• уникнення негативних наслідків збройного конфлікту
  • тимчасової окупації
  • повсюдних проявів насильства
  • порушень прав людини
  • надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру

Довідка діє безстроково, крім окремих випадків, за яких внутрішньо переміщена особа:

• подала заяву на скасування дії довідки ВПО;
  • скоїла кримінальне правопорушення;
  • повернулася до покинутого постійного місця проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  • подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки ВПО приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи та надається протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

Для отримання довідки громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території Сумської міської територіальної громади, необхідно особисто звернутися до Громадської приймальні департаменту (вул. Харківська, буд. 35) або отримати довідку через мобільний додаток Дія.

Важливо! Громадяни від 14 років подають заяву особисто. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника. Від імені малолітньої дитини звертаються батьки (якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина; якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини).