Інформація про діяльність медичної галузі Хмелівської ОТГ за 2022 рік

Дата: 22.02.2023 16:48

Діяльність структурних підрозділів КНП «ЦПМСД» Роменської районної ради, Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району Сумської області та його структурних підрозділів спрямована на забезпечення доступності та підвищення якості первинної медичної допомоги населенню.

Протягом 2022 року проведено адаптування закладу та підрозділів до роботи в умовах воєнної агресії російської федерації (безперевний графік роботи медичних працівників, застосування роботи в умовах «простоя» воєнного часу, забезпечення холодового режима, роботи медичних підрозділів, систем опалення при відключення електроенергії, провели навчання (за участю ДСПС) надання невідкладної допомоги, пологів поза межами лікувального закладу  прийняття та видача гуманітарної допомоги, створили по амбулаторіям мінімальний запас медикаментів та медичних засобів для медичної допомоги при погіршення ситуації, сприяння доступністі до ліків населення віддалених сел та з обмеженнми можливостями, відпрацювали контроль за використанням та запасом ПММ (бензин та газ) з урахуванням наявних  автомобілів та їх заправки.

Медична допомога населенню по Хмелівській ОТГ надається 2 амбулаторіями та 6 ФАП,ФП.

В перспективі на виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.05.2018 № 311-ОД «Про затвердження Плану спроможних мереж надання первинної медичної допомоги Сумської області» перепрофілювання в 4 ПЗ та 1 ФАП.

Хмелівська амбулаторія обслуговує 3516 чол.,в т.ч. дітей 412, де працює 3 лікаря, а саме: 1 – лікар - терапевт, 1 – лікар ЗП- сімейний лікар, 1 – лікар стоматолог (0,5 посади) та 4 середніх медичних працівників, 1,25 посади молодших медичних сестер, реєстратор – 1, водіїв -2,5 посади.

Обслуговує 18 населених пунктів, до складу яких входить 2 ФАП та 3 ФП, а саме: Сулимівський ФАП обслуговує 416 чол, Басівський ФАП – 649 чол., Дібрівський ФП – 573 чол, Дзеркальський ФП – 236 чол, Гаївський ФП – 456 чол. На фельдшерських пунктах працює 3 фельдшера, 4 молодших медичних сестер.

Смілівська амбулаторія обслуговує 2014 чол., в т.ч. 183 дітей, де працює 2 лікаря, а саме: 1 – лікар ЗП- сімейний лікар, 1 – лікар - стоматолог та 3 середніх медичних працівників, 1,5 молодших медичних сестер, водій -1. Обслуговує 5 населених пунктів, до складу входить 1 ФАП с. Хустянка – 539 чол.

Амбулаторії оснащені сучасним обладнанням для телемедицини.

Кількість підписаних декларацій по Хмелівській амбулаторії2312, в т. діти - 205Декларації між пацієнтами та лікарями підписали 65,7% населення, по Смілівській амбулаторії – 1425, що становить – 70,7%.

Кількість відвідувань пацієнтів до лікарів всього - 8465,кількість відвідування на 1 жителя  1,4, а саме до лікарів ЗП- сімейного лікаря- 2441, до лікаря – терапевта – 2594.

Кількість відвідувань на ФАП, ФП13470.

Показник смертності серед всього населення по Хмелівській ОТГ - 19,2 на 1000 населення  (Україна – 14,0 область17,4), Серед осіб працездатного віку показник становить на 1000 населення – 0,8, (Україна – 5,1, область – 4,3), народжуваність - 1,1 на 1000 населення.

Коефіцієнт природного убутку (- 18,1 ).

Показник смертності немовлят, перинатальна смертність, мертвонароджуваність, рання неонатальна смертність, материнської смертності не зареєстровано.

Вперше виявлених випадків на туберкульоз – не зареєстровано за поточний період 2022 року.

Виявлений 2 випадки по Смілівській амбулаторії злоякісного новоутворення, виявленного вперше в IV стадії та 4 випадки по Хмелівській амбулаторії.

Показник кількості обстежених флюроографічно- 600,2 на 1000 населення(в абсолютний числах – 278960 % від підлягаючого населення).

Працюють в амбулаторіях денні стаціонари на 7 ліжок , де проліковано – 326 хворих, в стаціонарах вдома проліковано – 206 хворих.

Проведено функціональних досліджень - 3059, проліковано в фізіотерапевтичному кабінеті – 652 осіб.

Проведено аналізів всього 8386, із них загально-клінічних – 2034, гематологічних – 4392, біохімічних – 1960.

Заключені договора на постачання медикаментів для аптечних пунктів в Хмелівській та Смілівській амбулаторіях.

Амбулаторії, ФАП,ФП Хмелівської ОТГ забезпечені медикаментами та лікарськими зособами для надання невідкладної медичної допомоги на первинному рівні.

В повному обсязі відповідно до потреби передбачені  видатки на забезпечення осіб з інвалідністю (в т. ч. дітей) лікарськими засобами відповідно до постанови КМУ від 17.08.1998 №1303 «Про впорядкування та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» станом на 31.12.2022 рік видатки за даним напрямком склали за коштами Хмелівської сільської ради в сумі 97,3 тис грн..

За рахунок коштів Хмелівської сільської ради придбано 3 генератори в счтруктурні підрозділи на суму 79,8 тис. грн.

Виконуючий обов'язки

головного лікаря                                                        Галина КОЗАЧЕНКО