Відповідаємо на актуальне питання: за яких умов не призначається допомога малозабезпеченим сім’ям

Дата: 06.04.2023 14:10

Останнім часом надходить все більше звернень від громадян про причини, за яких вони отримали відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Тому нагадуємо як і за яких умов призначається цей вид державної допомоги.

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі сім’ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму.

Умови призначення соціальної допомоги регулюється відповідним Порядком, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250. Відповідно до Порядку у наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено на стадії призначення, а виплата вже призначеної допомоги може бути припинена у випадках коли:

• у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку та сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи:

– не працювали

– не проходили військової служби

– не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності

– не здобували освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти

– не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу

• особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, поротягом 12 місяців перед зверненням за її призначенням, здійснили купівлю, сума якої на дату звернення перевищує 50 тис. гривень, а саме:

– земельної ділянки

– квартири (будинку)

– транспортного засобу (механізму)

– будівельних матеріалів або інших товарів довгострокового вжитку