Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

ПІКЛУВАННЯ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я МАЄ БУТИ НА ЧАСІ ДЛЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

Дата: 18.04.2023 12:23
Кількість переглядів: 182

За соціологічними опитуваннями, понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних з психічним здоровʼям. 40-50% громадян, за оцінками спеціалістів, потребуватимуть психологічної допомоги та психосоціальної підтримки різного ступеня інтенсивності

Рівень споживання антидепресантів у 2022 році сягнув піку, а на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн.

Аудит ресурсів існуючої системи надання послуг у сфері психічного здоров’я (дослідження проведено у межах роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров'я).

Попри важкі обставини повномасштабної війни, суб’єктивна оцінка власного психологічного благополуччя українців є досить високою – 6,7 бали з 9 можливих. Майже половина (41%) вважають свій ментальний стан цілком задовільним.

31% українців не вважають свої ментальні проблеми вагомими і важливими для інших, особливо в умовах війни – наразі це основний бар’єр до звернення за психологічною допомогою.

66% респондентів не знають, куди вони могли б звернутися по допомогу в разі необхідності.

3-5 млн пацієнтів додатково: кількість психічних розладів (зокрема середніх і тяжких) та потреб в охороні психічного здоров’я зросла на 70%.

Наразі діє Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

Місія – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців.

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.

Цілі

– Розбудова системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, психологічної допомоги у різних секторах (освіта, соціальна сфера, охорона здоров'я, сектор безпеки та оборони) на національному та регіональному рівнях. Створити чіткі алгоритми міжвідомчої координації задля зручного та зрозумілого маршруту отримувача послуги. 

– Підвищення обізнаності населення щодо оцінки власного психоемоційного стану, потенційних ризиків для ментального здоров’я, дієвих методів їх вирішення і найкоротших шляхів отримання консультативної (а за необхідності – медичної) підтримки спеціалістів.

– Популяризація технік самодопомоги та підтримки інших, що базуються на доказових методиках піклування про ментальне здоров’я. 

– Навчання для фахівців першої лінії контакту (соціальні працівники, медичні працівники, освітяни, рятувальники, поліція, неурядовий сектор, а також – бізнеси, які створюють товари і послуги для населення) базовим навичкам першої психологічної допомоги, донавчання та тренінги для фахівців зі сфери психічного здоров’я.

За матеріалами Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь