Легальна праця – визнана та дозволена законодавством України

Дата: 02.06.2023 08:48

Легальна праця – визнана та дозволена законодавством України, яке чітко окреслює обов`язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати по їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування вони матимуть:

- чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов`язки, заробітна плата);

- виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;

- можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

- страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсій;

- право на оплачувані відпустки;

- захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці;

- вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;

- інші права та соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Для роботодавців легальна зайнятість – це економія власних коштів. Належним чином оформлені трудові відносини з найманими працівниками, дозволять працедавцям, перш за все, не потрапити під дію фінансової відповідальності відповідно до чинного законодавства. Оформлюючи трудові відносини належним чином роботодавець сприяє зменшенню соціальної напруги в суспільстві, збільшенню надходжень до бюджету, розвитку економіки країни тощо.