ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ МІЖ УРЯДАМИ ПОРТУГАЛІЇ ТА УКРАЇНИ

Дата: 31.05.2023 08:48

Нещодавно укладено Меморандум про взаєморозуміння між урядами Португалії та України щодо співпраці у сфері соціальної політики.

Меморандум передбачає обмін знаннями та досвідом у сферах соціального захисту вразливих верств населення, надання їм соціальної допомоги, а також у частині реформування системи соціальних дій тощо.

Під час зустрічі предметно обговорено напрями, за якими Україна та Португалія тісніше взаємодіятимуть у соціальній сфері, зокрема це стосується соціальної підтримки дітей та осіб з інвалідністю.

Під час заходу поінформовано, що Португалія працює за «Національним планом гарантій дитини», який має три аспекти:

Перший - соціальний трансфер, що надається автоматично дітям, які опинилися в ризику бідності.

Другий - робота спеціальних місцевих команд, які контролюють аби діти були забезпечені всім необхідним. Такі діти та їх батьки мають пріоритет у доступі до послуг, наприклад підтримку у навчанні, працевлаштуванні тощо.

Третій аспект - спеціальна програма для дітей, в яких немає батьків, або які перебувають у скрутних життєвих обставинах.

Крім того, Міністр праці, солідарності та соціального захисту Португалії поінформувала про проект для осіб з інвалідністю, який має на меті на початковому етапі виявляти інвалідність та вчасно підключати до допомоги необхідного фахівця.

Акцентовано увагу на тому, що досвід Португалії є для України справді корисним. В першу чергу дуже цікаві програми раннього втручання. Відзначено систему якісної підготовки мультидисциплінарних команд, які працюватимуть за цими напрямами, та позитивний досвід буде розповсюджено на всі регіони країни. В цьому досить цікава супервізія португальських спеціалістів.

Зазначено, що Португалія має багатовіковий досвід, зокрема, у соціальній підтримці дітей та готова допомагати за всіма окресленими напрямами.

Сторони домовилися найближчим часом узгодити подальшу взаємодію для реалізації спільних ініціатив.

Сподіваємося на позитивні результати.