ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕЯКИХ ВИДІВ ДОПОМОГ ЗА ЗВЕРНЕННЯМИ ЧЕРЕЗ ПОРТАЛ ДІЯ

Дата: 23.05.2023 08:57

Міністерством соціальної політики України розроблено механізм призначення допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною та державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю за зверненнями, які надійшли через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал Дія).

Під час формування заяви та декларації на Порталі Дія отримуються/підтверджуються такі відомості:

з Державного реєстру актів цивільного стану громадян - щодо актового запису про народження;

з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС - щодо унікального номера запису, що міститься в Реєстрі, з метою верифікації відомостей (даних) про особу та ідентифікації особи в інформаційно-комунікаційних системах, у тому числі реєстрах територіальних громад.

Перевірка достовірності відомостей, що надійшли від осіб, які звертаються за призначенням допомоги сім’ям з дітьми, проводиться на підставі даних, отриманих шляхом автоматизованого доступу, зокрема, з:

Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, - про право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок);

Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, - про знищення/пошкодження житлового приміщення (квартири, будинку);

Державного реєстру актів цивільного стану громадян, - про державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, народження, смерті отримувача державної допомоги сім’ям з дітьми або дитини із складу сім’ї;

Єдиного державного реєстру судових рішень - щодо електронних примірників судових рішень про усиновлення дитини, про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування.

Інформаційна взаємодія між державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Формування заяви припиняється та її подання блокується за допомогою засобів Порталу Дія, якщо зазначені у заяві та декларації (у разі її подання) відомості:

1) надані не в повному обсязі;

2) не підтверджуються відомостями з інформаційно-комунікаційних систем;

3) не узгоджуються між собою.

Сформована та підписана електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, заява передається засобами Порталу Дія шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами Мінсоцполітики до відповідного органу соціального захисту населення за задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) або фактичним місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника.

Заявник забезпечує достовірність відомостей, що містяться в заяві та декларації (у разі її подання).

Засобами Порталу Дія заявник отримує інформацію про результати прийнятого органом соціального захисту населення рішення.