ОЛЕНА ЗЕЛЕНСЬКА: ПОДОЛАНЕ НАСИЛЬСТВО – НЕ ЛИШЕ ТЕ, ЯКЕ ПОКАРАНЕ, А Й ТЕ, ЯКОМУ ЗАПОБІГЛИ

Дата: 13.06.2023 16:10
Кількість переглядів: 212

Фото без опису

Перша леді України Олена ЗЕЛЕНСЬКА взяла участь у дев'ятому засіданні урядової Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, під час якого було обговорено питання запобігання та протидії домашньому насильству в умовах війни

Засідання відбулося під головуванням віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги СТЕФАНІШИНОЇ.

Під час зустрічі представники міністерств та інших органів виконавчої влади,  Верховної Ради, Офісу Генерального прокурора, міжнародних і громадських організацій презентували результати роботи із запобігання та протидії домашньому насильству в умовах війни, а також погодили подальші кроки щодо комплексної підтримки громадян для запобігання такому насильству в родинах.

«Насильство агресора проти нашої держави – не привід забувати про побутове насильство в суспільстві. У наших родинах, на наших вулицях, у наших домівках. Воно нікуди не поділося. Бо рівень тривожних розладів у суспільстві зростає. Там, де в мирні часи закінчилось би сваркою, може статися бійка та навіть загибель», – наголосила дружина Президента.

Ольга Стефанішина зазначила, що постійний стрес, гнів, втрата житла, роботи, розділеність родин впливають на зростання напруженості, недовіри в сім'ях, що може перерости в домашнє насильство. Вона акцентувала на важливості проактивної ролі держави в мінімізації ризиків збільшення кількості таких випадків.

«Статистика стосовно домашнього насильства показала: за п’ять місяців 2023 року кількість звернень зросла на 39,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тож ми повинні спільно напрацювати комплексну стратегію допомоги громадянам, їхнім сім'ям, щоб вони мали ресурс впоратися з травмами й наслідками війни», – сказала віце-прем’єр-міністр.

Для цього в межах засідання, зокрема, було презентовано пропозиції щодо інформаційно-просвітницької кампанії, що сприятиме здоровим стосункам у родинах, підтримці не лише постраждалих, а й тих, хто може стати потенційним кривдником. 

Окрему увагу було приділено необхідності внесення змін до законодавства, що регулює питання запобігання та протидії домашньому насильству.

«Бо подолане насильство – не лише те, яке покаране, а й те, яке взагалі не сталося, якому ми запобігли. Прошу вас на своєму місці стати такими запобіжниками», – закликала учасників Олена Зеленська.

За матеріалами: https://www.president.gov.ua/news/olena-zelenska-podolane-nasilstvo-ne-lishe-te-yake-pokarane-83573


« повернутися до розділу «Відділ соціального захисту виконавчого апарату»

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних