До відома меншканців громади! Чимало відвідувачів при отриманні адміністративних послуг, за звичкою, пропонують брати до уваги відмітку у паспорті як інформацію про місце реєстрації.

Дата: 19.06.2023 08:40

Нагадуємо: із 01.12.2021 року при реєстрації або ж знятті з реєстрації місця проживання відповідний штамп до паспорта громадянина України не вноситься. Це передбачено Законом України № 1871-ІХ від 05.11.2021 року «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні».

❗️Єдиним джерелом інформації про місце проживання особи відповідно до цього Закону став електронний реєстр територіальної громади, дані з якого входять до Єдиного державного демографічного реєстру. Тому орієнтуватися на відмітку у паспорті, яка зроблена до 01.12.2021 року, адміністратори ЦНАП при наданні послуг не можуть❗️

👉До уваги береться витяг із реєстру територіальної громади - документ у паперовій або електронній формі, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час формування витягу.

✍️Цей витяг можна отримати особисто з поданням заяви в паперовій формі через центр надання адміністративних послуг (у спеціалістів за місцем проживання), або замовити в електронній формі у Дії. Обидва варіанти мають однакову юридичну силу. Кожен витяг містить унікальний номер та QR-код, який формується автоматично.

📲Для того, щоб самостійно отримати витяг через портал «Дія» необхідно:

✔️у розділі «Послуги» обрати «Довідки та витяги»;

✔️обрати послугу «Витяг про місце проживання»;

✔️натиснути «Замовити витяг»;

✔️ваша заява буде оброблена протягом декількох хвилин;

✔️якщо відомості про вас знайдені в реєстрі, можете завантажити pdf-документ протягом 24 годин.

Так само в застосунку 💻Також ви можете замовити витяг про місце проживання Ваших дітей.