В Україні розпочинається заборона на вилов раків

Дата: 16.08.2023 16:38

В Україні розпочинається заборона на вилов раків

📢У більшості водойм України розпочинається період линьки раків під час якої заборонено їх вилов.

☝Враховуючи гідрометеорологічну ситуацію на рибогосподарських водних об'єктах і стан популяцій річкових раків, Інститутом рибного господарства НААН розроблено науково-біологічне обґрунтування, яким встановлено конкретні періоди другої линьки річкових раків, під час якої їх вилов заборонено:

▪у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах з 15 серпня 2023 року по 30 вересня 2023 року (включно);

▪у Дніпровсько-Бузькій гирловій системі з 10 серпня 2023 року по 20 вересня 2023 року (включно).

🔸Основна мета заборони – захистити членистоногих у період їх другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов раків.

Детальніше про заборону на вилов річкових раків можна ознайомитися у наказах територіальних органів Держрибагентства.

❗Нагадуємо, що за незаконний вилов раків та під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного виловленого рака.

Підписуйтесь на наш телеграмканал 👉 https://t.me/dargme.