ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ: ШАХРАЙСТВО: СХЕМА «СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ»

Дата: 11.09.2023 08:12

Типова схема шахраїв сьогодні «під час війни ви можете отримати соціальну допомогу»

Найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.

Памʼятайте: назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження.

Що робити?

1. Покладіть слухавку.

2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.

3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Виграші призів авто, побутова техніка) «Ви виграли автомобіль або побутову техніку» – не поспішайте виконувати всі настанови незнайомців.

Зазвичай у надісланому смс вказаний номер, за яким можна отримати детальну інформацію. Коли телефонуєте, вам розповідають умови, які потрібно виконати, щоб отримати «приз».

Як правило, вам пропонують сплатити 1% від вартості виграного товару. Але як тільки ви це зробите, незнаймці перестають виходити на звʼязок і зникають.

Памʼятайте: так діють шахраї!

Що робити?

1. Подумайте, чи брали ви участь у акціях чи конкурсах.

2. Не перераховуйте гроші незнайомцям.

3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.