Як оформити допомогу при народженні дитини, яка народилась за межами України

Дата: 27.09.2023 13:23

У період дії воєнного стану Уряд України постановою від 18.04.2023 № 340 дозволив одному з батьків (опікуну), який тимчасово перебуває за межами України, для призначення допомоги при народженні дитини звертатися до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні шляхом надсилання засобами поштового зв’язку заяви та документів до неї:

видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому законом порядку документи, що засвідчують народження дитини;

банківські реквізити у форматі IBAN (для виплати допомоги через банківську установу);

копію документу, що підтверджує особу;

довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Додатково повідомляємо, що таке правило не поширюється на держави визнані згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України.

Громадяни, які мають зареєстроване (задеклароване) місце проживання (перебування) на території СХмелівської сільської територіальної громади можуть направити документи на

поштову адресу відділу соціального захисту виконавчого апарату Хмелівської сільської ради: 42034, Сумська область, Роменський район, село Хмелів, вулиця Роменська, будинок 58.

Телефон для консультацій: 0892500066.