НА СУМЩИНІ З ПОЧАТКУ ВІЙНИ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕВЛАШТОВАНО 214 ВНУТРІШНІХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Дата: 08.11.2023 12:48

Війна в Україні призвела до того, що мільйони людей були змушені покинути свої домівки. Багато з них знайшли притулок у Сумській області

Сумська обласна служба зайнятості активно долучилася до проведення інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У рамках кампанії Сумська обласна служба зайнятості проводить такі заходи для внутрішньо переміщених осіб:

-         надає інформацію про актуальні вакансії;

-         допомагає у пошуку роботи;

-         пропонує професійне навчання;

-         надає мікрогранти на створення власного бізнесу.

-         компенсує витрати на оплату праці за працевлаштування ВПО.

З початку війни за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 214 внутрішніх переселенців. Більшість із них мають труднощі з працевлаштуванням на новому місці, адже часто вакансії не відповідають їхнім кваліфікаціям та професіям.

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями. ДСЗ пропонує внутрішньо переміщеним особам отримати ваучер на безоплатне навчання та підвищити свій професійний рівень.

З початку війни 34 людини із категорії ВПО проходили професійне навчання на замовлення роботодавців регіону, і 50 отримали ваучер на навчання.

У рамках реалізації урядового проєкту «єРобота», 4 переселенці отримали мікрогрант на створення власного бізнесу.

Зараз у службі зайнятості реалізуються 7 програм компенсацій роботодавцям, з них 2 – саме за працевлаштування ВПО:

Компенсація на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із категорії ВПО – у розмірі фактичних витрат, але не вище 13400 грн (не більше шести місяців).

Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні – 6700 грн на місяць (не більше двох місяців).

Завдяки компенсаційним виплатам у розмірі понад 2 мільйони гривень, які були надані 116 роботодавцям за працевлаштування ВПО, нове робоче місце отримали 164 людини.

Запроваджені програми та послуги дозволяють переселенцям підвищити свою кваліфікацію, створити власний бізнес або знайти роботу за професією.

Деталі програм можна дізнатися на сайті Сумської обласної служби зайнятості: https://sum.dcz.gov.ua/ або за телефоном