Небезпека травматизму

Дата: 06.12.2023 08:36

Разом з зимою на дороги та хідники повернулася ожеледиця, отже, варто нагадати про небезпеку травматизму, яка у зимовий сезон зростає в рази.

Серед найпоширеніших «зимових» травм – переломи рук та ніг, забої хребта, травми голови.

Що робити у разі травми кінцівок?

🔎 Якщо перелом – відкритий (із пошкодженням шкірного покриву), в його місці буде болюча рана. Можлива також кровотеча. У разі такого перелому порушуються функції пошкодженої кінцівки, вона може стати незвично рухливою або набути неприродного положення.

Потрібно:

☛ розрізати одяг та оглянути рану;

☛ якщо є кровотеча – неодмінно її зупинити (накласти пов’язку, що тисне, або кровоспинний джгут вище рани);

☛ після зупинки кровотечі – накласти на рану стерильну чисту пов’язку;

☛ допомогти травмованій людині прийняти положення, яке завдає найменше болю;

☛ якщо ви пройшли відповідне навчання – знерухомити ушкоджену кінцівку. Якщо ж не маєте потрібної кваліфікації – не чіпати її.

☛ вкрити людину термопокривалом або ковдрою;

☛ наглядати за нею до приїзду медиків;

☛ у разі погіршення стану до приїзду бригади «екстренки» – зателефонувати за номером 103 ще раз.

🔎 Закритий перелом також може характеризуватися болем, неприродним положенням або деформацією кінцівки, її незвичною рухливістю.

Потрібно:

☛ допомогти травмованій людині прийняти положення, яке завдає найменше болю;

☛ якщо ви пройшли відповідне навчання – знерухомити ушкоджену кінцівку, якщо ж не маєте потрібної кваліфікації – не чіпати її.

☛ вкрити людину термопокривалом або ковдрою;

☛ постійно наглядати за людиною до приїзду медиків;

☛ у разі погіршення її стану до приїзду бригади «екстренки» – зателефонувати за номером 103 ще раз.

❗ Пам’ятайте, що ваше здоров’я – неоціненне. Будьте уважні та обережні на вулиці: носіть взуття й одяг, що відповідають сезону; плануйте для пересування трохи більше часу, щоби не поспішати; витягайте руки з кишень, коли ідете; уважно дивіться, куди ступаєте.