ЯК РОЗМОВЛЯТИ З ЛЮДЬМИ, ЯКІ МАЮТЬ ДОСВІД ВІЙНИ?

Дата: 17.01.2024 10:24

Такі поради розробили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ

Не розпитуйте подробиць про війну. Подібні запитання можуть викликати неприємні спогади.

Запитання-табу: «Що було на війні?», «У тебе стріляли?», «Ти бачив загиблих?».

Звертайте увагу на свою жестикуляцію, уникайте голосних звуків, криків і сплесків емоцій.

Не знецінюйте такий досвід людей запитанням: «Навіщо ти туди пішов/пішла?».

Не демонструйте жалість. Краще зосередьтеся на тому, як ви можете підтримати людину.

Дізнатися більше про коректне спілкування з ветеранами й тими, хто пережив полон, можна у новому розділі «Довідника безбар’єрності» «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія»: https://bf.in.ua/vzaiemodiia-z-liudmy-iaki-maiut-bojovyj-dosvid/.