БЕЗОПЛАТНА ПЕРВИННА ПРАВОВА ДОПОМОГА

Дата: 30.01.2024 16:51

Відповідно до статті 7 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» безоплатна первинна правнича допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи та обов’язки, порядок їх реалізації та виконання, відновлення прав у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб

Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація забезпечує надання безоплатної первинної правничої допомоги.

Роменська районна державна адміністрація – районна військова адміністрація надає такі види правничих послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правничу допомогу згідно з Конституцією України та Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Особистий прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правничої допомоги, з питань, що належать до компетенції Роменської районної державної адміністрації – районної військової адміністрації здійснюється за встановленим графіком, за адресою: бул. Свободи, 1, м. Ромни, 4200, каб. 26, кожної першої та третьої середи місяця з 09:00 до 12:00.