Україна підписала угоди про співпрацю й оборонну підтримку з Німеччиною та Францією.

Дата: 22.02.2024 09:34

Прогресивний світ підтримує Україну!

З Німеччиною та Францією підписані угоди про співпрацю й оборонну підтримку заради більшої безпеки наших держав.

Такий документ раніше вже підписано з Великобританією.

Як зазначив Начальник ОВА Сергій Борзов, Угоди стали результатом дипломатичних зусиль Президента України Володимира Зеленського та його команди щодо безпекових гарантій для України.

Термін дії таких документів - 10 років з моменту підписання.

Угоди укладаються в межах Вільнюської декларації G7 про безпекову підтримку України.

Важлива увага в документах приділяється розвитку військових можливостей України, її протиповітряній обороні та іншим галузям безпеки. Також підтримки України на шляху реформ, необхідних для реалізації прагнень до членства в ЄС і НАТО.

Для зміцнення довгострокової співпраці, Україна і Франція зосередяться на обміні інформацією та досвідом у сфері розвідки, кібербезпеки та оборонних технологій. Передбачено створення спільних підприємств для розробки та виробництва військового обладнання, сприяння у захисті критичної інфраструктури.

Відповідно до угоди, у 2024 році Німеччина надасть понад 7 млрд євро на військову допомогу Україні. Окрім того, доки триватиме війна Росії проти України та до відновлення територіальної цілісності нашої держави, Німеччина підтримуватиме санкційний тиск на Росію та боротьбу з ухиленням від санкцій, продовжуватиме роботу у Коаліції для створення трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Триває робота й з іншими нашими європейськими партнерами над новими угодами.

«Лише разом та спільними зусиллями переможемо ворога! З нами світ. З нами Європа. Разом до перемоги!» - резюмував очільник області.