ОЛЕНА ЗЕЛЕНСЬКА ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ РАДИ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ: БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ – ЦЕ КОЛИ ЗРУЧНО ВСІМ БЕЗ ВИНЯТКУ

Дата: 01.04.2024 11:52

Перша леді України Олена ЗЕЛЕНСЬКА взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса ШМИГАЛЯ за участю представників уряду, голів профільних комітетів Верховної Ради, офіційних представників системи ООН, Ради Європи, ВООЗ, USAID та інших міжнародних організацій в Україні, посольств, начальників обласних військових адміністрацій, представників територіальних громад та громадянського суспільства

Під час зустрічі обговорювали практики з упровадження безбар’єрності на рівні місцевих громад.

«Нагадаю, коли ми підбивали минулого разу підсумки року, то відзначили тривожну цифру: для 50 % нашого суспільства люди з інвалідністю залишаються невидимими. Про те, що бачать людей з інвалідністю у громадських місцях, каже лише чверть опитаних. А насправді їх лише офіційно – три мільйони. І ще близько 300 тисяч додалося за два роки ворожого вторгнення. Соціальна невидимість завжди має лише одну причину – брак можливостей. Відкривати, а не закривати. Робити видимими людей через їхні потреби. Не маємо часу на формальні рішення. Нас і так щодня намагаються знищити. Натомість ми повинні навчитися зберігати й цінувати кожного жителя країни. Лише це шлях до спільного самозбереження й виживання», – наголосила у виступі Олена ЗЕЛЕНСЬКА.

Своїм досвідом поділилися голови Рівненської, Славутицької, Вінницької та Опішнянської громад. На зростанні запиту на безбар’єрні маршрути, простори та послуги наголосили представники громадянського суспільства: Микола ЗАРІЦЬКИЙ, захисник і учасник Ігор Нескорених, та Віталій ПЧОЛКІН, голова правління ГО «Група активної реабілітації».

Детальніше: https://www.president.gov.ua/news/olena-zelenska-pid-chas-zasidannya-radi-bezbaryernosti-bezba-89937