НА СУМЩИНІ ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ РАЗОМ З РОДИНАМИ МОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГОЮ СОЦІАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯ

Дата: 23.04.2024 12:36

Про це повідомила директор Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації Людмила МУСІЯКА.

Перше, що передбачає проєкт, – 10-денний відпочинок родини у санаторії. Мета: психологічне відновлення.

Другий етап – безпосереднє вирішення проблемних питань ветерана, родини, які будуть виявлені під час реабілітаційного відпочинку.

Наразі кошти на ці цілі у своїх бюджетах передбачили лише дві громади Сумщини: Новослобідська громада – 200 тис. грн і Садівська громада – 30 тис. грн.

Разом з тим, на  Сумщині вже є обладнані відповідним чином заклади, де ветерани можуть проходити комплексну реабілітацію та оздоровлення разом з родиною.

«Безумовно, наразі  в пріоритеті для Сумщини, як і для інших областей України, –  захист і оборона – підкреслив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ. – Але соціальний захист жителів області і особливо ветеранів – це важливе питання, над якими наші громади мають працювати більш ефективно. На жаль, тільки дві громади наразі передбачили кошти на адаптацію ветеранів.  Вже розпочинається планування бюджетів на 2025 рік. Тож я прошу громади спланувати відповідні видатки. Ми маємо захищати інтереси наших героїв, як вони сьогодні на полі бою захищають усіх нас».