Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

АФЕРИ З ДІПФЕЙКАМИ: КІБЕРПОЛІЦІЯ ЗАСТЕРІГАЄ ВІД ШАХРАЇВ

Дата: 29.05.2024 16:23
Кількість переглядів: 126

Фото без опису

Про найпоширеніші види шахрайських схем та способи захисту від них, під час брифінгу розповів старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем БУХТІАРОВ

«Якщо у соцмережі ви отримали прохання позичити гроші від знайомої людини, навіть у формі голосового повідомлення – не поспішайте, – говорив він. – «З розвитком технологій, нейромереж та штучного інтелекту, зловмисники навчилися активно користуватися новими можливостями у своїх шахрайських схемах».

За словами старшого інспектора, діпфейк фішинг – це різновид шахрайства з використанням спеціального програмного забезпечення для створення підроблених відео- або аудіоконтенту. Ці фальшиві матеріали виглядають та звучать майже як справжні і використовуються для того, щоб переконати жертву розкрити особисту інформацію, здійснити фінансові транзакції або надати доступ до корпоративних ресурсів.

Під час брифінгу Артем Бухтіаров виділив три основні види діпфейк фішингу. До першого виду він відніс аудіодіпфейк, який полягає у тому, що шахраї, маючи зразок голосу реальної людини, створюють підроблені аудіозаписи і відправляють їх знайомим цієї людини. Цей метод використовується для телефонних шахрайств.

До другого виду належить, відеодіпфейк – це коли шахраї вставляють фотографії або відео справжньої людини в потрібний їм контекст для створення відеороликів. За допомогою використання штучного інтелекту людину неможливо відрізнити від справжньої, і таким чином зловмисники можуть вимагати у вас грошові кошти.

Третім видом діпфейк фішингу є комбіновані атаки, які на сьогодні є найскладнішою технікою, яка поєднує підроблені аудіо та відео в реальному часі, наприклад, під час відеоконференції.

За словами старшого інспектора, аби захиститися від діпфейк фішингу, потрібно дотримуватися певних порад: зателефонувати другу, який надіслав запит, щоб підтвердити його наміри, за відомим вам номером, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах; запитати друга про те, що можете знати тільки ви і він – таке питання відразу викриє шахрая; написати спільним друзям у соцмережах і запитати, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу, оскільки шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Разом з тим, Артем Бухтіаров закликав надійніше захищати свої акаунти від можливого зламу та розповів, як це краще зробити.

«Створюйте надійні, складні паролі, не використовуйте один і той самий пароль для кількох ресурсів. Пароль має містити не менше 8 символів, літери, цифри та спеціальні символи. Використовуйте двофакторну автентифікацію. Не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга», – наголошував він.

Він також зазначив, що діпфейки можуть використовуватися ворогом для проведення ІПСО. Тому важливо отримувати та перевіряти інформацію з офіційних джерел.

Навчитися протидіяти ворожим ІПСО допоможе створена Кіберполіцією платформа «Кібер Брама», яка містить практичні рекомендації та інструменти для захисту від кіберзагроз, фейків і дезінформації.

Крім того, старший інспектор зауважив про необхідність завжди переконуватися у достовірності інформації, які поширюються у ЗМІ, соціальних мережах, використовуючи метод фактчекінг.

За його словами, наразі створений сайт «Чатові онлайн», який входить до структури платформи «Кібер Брама», за допомогою якого можна не лише блокувати ресурси ворога, а й пройти 5 освітніх блоків, які дозволять підвищити рівень інформаційного грамотності та отримати відповідні сертифікати тощо.

Детальніше дивіться у відео: https://youtu.be/MisbrM-rPFk


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь