АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» спільно з Сумська обласна військова адміністрація впроваджує інформаційну компанію «Пролити світло». ✅Із метою більшої поінформованості населення щодо причин застосування відключень електроенергії започатковуємо нову рубрику, в я

Дата: 26.06.2024 16:27

✅Із метою більшої поінформованості населення щодо причин застосування відключень електроенергії започатковуємо нову рубрику, в якій наші фахівці будуть відповідати на запитання від мешканців Сумщини щодо застосування графіків відключень.

❓Чому застосовуються графіки аварійних і погодинних відключень, чим вони відрізняються і хто дає команду їх вводити?

🔘У березні 2024 року окупанти відновили атаки на енергетику України, які стали наймасовішими з початку повномасштабної війни. Від терористичних актів росіян страждають енергетичні об’єкти по всій Україні. Станом на сьогодні росія завдала збитків АТ «СУМИОБЛЕНЕРГО» на понад пів мільярда гривень. І це лише орієнтовна цифра, яка щодня зростає.

🔘Також унаслідок атак рф руйнуються не лише розподільні мережі, якими електроенергія потрапляє в наші оселі, а й об’єкти генерації – які її виробляють. Тому в енергосистемі виникає дефіцит потужностей. Як наслідок – застосовуються графіки відключень.

▶️Також графіки відключень застосовуються у зв’язку з проведенням активної ремонтної роботи на об’єктах генерації.

❓У чому різниця графіків аварійних і погодинних відключень?

☑️Усі обмеження споживання впроваджуються по команді диспетчера НЕК «Укренерго».
Графіки аварійних відключень застосовуються в аварійних випадках, коли за дуже короткий термін від 3 до 15 хвилин треба негайно знизити величину потужності, що споживається з мережі. У таких випадках тривалість знеструмлення спрогнозувати неможливо. Здебільшого це відбувається при масштабній аварійній ситуації.
☑️Графіки погодинних відключень застосовуються у тих випадках, коли можна спрогнозувати критичну ситуацію в об’єднаній енергетичній системі України. Це також аварійний режим роботи енергетичної системи, але при ГПВ ми можемо повідомити населення про відключення та спрогнозувати його час. Тому застосування ГПВ є вимушеним, але контрольованим кроком для того, щоб запобігти аварійним знеструмленням.

❗️Пам’ятаємо про істинну причину такої біди – це військова агресія російської федерації проти України! Повне відновлення роботи енергосистеми можливе лише після припинення терористичних атак рф на Україну.

Джерело : Сумська ОДА-ОВА