#тияк Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

Дата: 28.06.2024 13:27

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи першої леді Олени Зеленської регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Жанна Сидоренко провела робочу зустріч з працівниками КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району Сумської області. На зустрічі були присутні більше 25 медичних працівників з Андріяшівської та Хмелівської громад району. Для медичних фахівців, на місцях регіональна координаторка презентувала можливості і ресурси Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська.

Медичні працівники розповіли, що є їх джерелом стійкості, як вони проводять психоедукацію в громадах з наступних питань:

☑️ що таке ментальне здоров’я?

☑️ чому саме зараз?

☑️ як піклуватися про своє власне ментальне здоров’я?

☑️ як підтримувати і відновлювати своє ментальне здоров’я заради гарної працездатності і допомоги іншим?

☑️ як користуватися розробленими Програмою інструментами та які продукти Всеукраїнської програми ментального здоров’я на платформі Ти як? за посилананям: www.HowAreU.com кожен з них використовує.

Зустріч пройшла змістовно та продуктивно.

Слід зазначити, що в Роменському районі безкоштовна послуга з ментального здоров’я на первинному рівні медичної допомоги доступна в кожній громаді.

● Навчання mhGAP – це новий стандарт професії. Кожного дня все більше медичних фахівців опановують ці навички та знання. Аби бути в контексті та в ресурсі професії це навчання стає обов’язковим.

● Це ще один додатковий та надзвичайно важливий в сучасних реаліях інструмент професії, нехтувати яким просто недалекоглядно.

● Сімейний лікар з mhGAP не стає психотерапевтом або психіатром, ніхто такого не вимагає. Ніхто не має намір залишити без роботи профільних фахівців. Роботи вистачить всім.

● Навчання mhGAP - це можливість отримати необхідні базові знання з ментального здоров’я. Не більше, і не менше. Це можливість допомогти при першій зустрічі, першому зверненні. Якщо цих знань вистачить аби надати допомогу то добре, в будь-якому іншому випадку пацієнт супроводжується до профільного фахівця.

● Щоб мати можливість надавати послуги у межах пакета Програми медгарантій «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», лікар «первинки» має пройти принаймні перший рівень курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP».

Дякую в.о. головного лікаря Козаченко Галині Іванівни за активне сприяння впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська та проведення психоедукаційних заходів серед медичних працівників та пацієнтів КНП «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району Сумської області.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO)). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.