Якщо ви опинилися під завалами: як діяти

Дата: 18.07.2024 09:52

Якщо ви опинилися під завалами: як діяти Відповідні поради підготували спеціалісти Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ДСНС.

Алгоритм дій під завалами: • Кличте на допомогу, намагайтеся додзвонитися 101. Не ворушіться, щоб не погіршити ситуацію. • Якщо завалило невеликими предметами, то обережно зніміть їх із себе, якщо це безпечно. • Огляньте себе й оточуючих. У разі поранення накладіть пов’язку, щоб зупинити кров. • Під час розбору завалів рятувальники часто оголошують «хвилину тиші». У цей час треба максимально голосно кликати на допомогу. • Не використовуйте запальничку чи сірники.

Як діяти, якщо ви з дитиною: • Допоможіть дитині заспокоїтись, обійміть чи візьміть за руку, дихайте разом глибоко й повільно. • Якщо немає води, попросіть дитину затримувати в роті слину та робити рухи, неначе жує й ковтає.

Якщо дитина під завалом сама: • Покличте її, щоб зрозуміти, чи вона у свідомості. • Запитайте про її самопочуття: чи не боляче, чи може рухати руками й ногами. • Підтримуйте зв’язок: розповідайте історії, пригадуйте радісні моменти, запевніть, що вам обов’язково допоможуть.