Хмелівська сільська рада

Сумська область, Роменський район

Обережно   ГРВІ

Дата: 09.12.2024 14:43
Кількість переглядів: 83

Фото без опису

      ГРВІ – підступна недуга, здатна викликати загострення легеневих захворювань і вторинні бактеріальні патології. Медичні працівники порівнюють її зі спалахом і попереджають про неї практично кожну зиму. Захворювання доставляє багато проблем з настанням холодів, оскільки в даний час існує понад двісті видів його збудників.

Симптоми ГРВІ: головний біль, біль в очних яблуках, ломота, озноб, нежить, потім кашель, біль у горлі…

На другий-третій день необхідно звернутися до лікаря.

Складові лікування:

  • будь-який противірусний засіб: амізон, афлубін, арбідол, гропринозин;

  • вітаміни: вітамін С, аскорутин, аєвіт (вживати під час їжі);

  • лікування симптомів:
     - горла : дезинфікуючі засоби: таблетки, спрей хлорофіліпта, таблетки фурациліна, септифріл, інгаліпт

- носа: нокспрей, вібрацил

- кашель: на першій стадії для переведення сухого у вологий: АЦЦ-лонг; сироп гербіона з подорожником, суха мікстура від кашлю; на другій – для виведення мокроти: амброксол, бромгексін, лазолван, сироп гербіона з первоцвітом…

Загальні положення для хворого на ГРВІ:

- щадний режим напівпостільний, домашній;

- регулярне провітрювання приміщення;

- молочно-рослинна легка їжа 4-6 разів на день дрібними порціями.

 В перші дні щоденно випивати до 3-х літрів теплої рідини: чаї з ромашки, липи, шавлію; морси, компоти, соки;

Обов’язково вживати продукти, що містять фітонциди: часник, цибулю, хрін, чорну редьку;

Вологе прибирання кімнати щодня з дезинфікуючими засобами (дверні ручки, санітарні кімнати, виделки, чашки);

Часто мити руки.

Особливе ставлення до температури

     Температуру тіла до 38,20 С “збивати” не потрібно. При цій температурі в кров виходить велика кількість лейкоцитів з максимальною фагоцитарною активністю, організм починає продукувати людський інтерферон – його аналогів аптеки не мають.

     Коли збивається температура нижче 38,20 С, тоді слід чекати ускладнення і готуватися до довготривалого лікування, бо ні достатнього викиду лейкоцитів, ні продукування інтерферону в необхідній кількості не відбувається.

При температурі вище 38,50 С потрібно прийняти таблетку парацетамола (після їжі!). Понизити температуру можна, якщо пити чай з липи або з липи і малини, що викликає потовиділення. Ефективним засобом є обтирання тіла кожні 15–30 хв. розчином: вода – оцет 1:1. Зони обтирання: шия, руки (під пахвами, ліктьові ямки, зап’ястя), ноги (пахові зони, підколінні ямки, голеностопи).

     У період захворювання на ГРВІ не потрібно вживати аспірин (викликає кровотечу шлунково-кишкового тракту, так званий синдром Рея) і – в перші 5 днів хвороби – антибіотики. “Ведмежою послугою” організму є вживання колдфлю, фервексу, флюколду при температурі нижче 38,0 . 

Ефективні противірусні препарати

      При ГРВІ дорослим призначають медикаменти, які здатні впливати безпосередньо на інфекційних агентів. Є препарати, які не дозволяють проникати хвороботворним організмам всередину клітин. Деякі з ліків виконують роль блокаторів і впливають на їх ферментні системи. Найпопулярнішими засобами є: Арбідол, Ребетол, Реленза, Орвирем, Віразол, Инфлюцеин, Мідантан, Таміфлю, Віразол.

      При тому, що фармацевтичний ринок багатий широким асортиментом продукції, є застереження від експертів, щодо медикаментів, які здатні повністю перемогти віруси, поки немає. Це пов’язано з тим, що хвороботворні агенти виробили вже достатню резистентність до римантадину і амантадину. Однак противірусні препарати лікарі рекомендують приймати по тій причині, що вони значно знижують ризик серйозних ускладнень.

Імуномодулюючі медикаменти

      Такі засоби стимулюють імунну систему, допомагають справлятися з її природними функціями, підключаючи конкретні біологічні структури організму. Наприклад, при ГРВІ таблетки ”Інгавірін” підвищують чутливість клітин до ендогенного природному інтерферону. “Аміксин” посилює виробництво цих особливих білків, які виступають в ролі противірусних агентів. “Поліоксидоній” наводить активність фагоцити, які усувають уражені хвороботворними мікроорганізмами клітини.

Профілактика і лікування

      Для профілактики і лікування вірусних інфекцій фахівці рекомендують приймати “Амізон”, який володіє цілим рядом терапевтичних ефектів: жарознижувальний, імуностимулюючий, протизапальний, аналгетичний.       Більшість медикаментів, які пропонує фармацевтичний ринок, підходять не тільки для лікування респіраторних вірусних інфекцій, але і для попередження захворювань. Однак для профілактики грипу фахівці рекомендують вакцинації. Її принцип полягає в тому, що організм заздалегідь переносить захворювання, тим самим набуваючи особливі антитіла

     Якщо було зроблено щеплення проти грипу, це не означає, що вже можна не турбуватися про те, що вірусні інфекції проникнути в організм. Насправді ця профілактична міра не дає повний захист від цього підступного захворювання. Вірусів подібних захворювань дуже багато, тому важливо проявляти обережність.

    Фахівці рекомендують дотримуватися ряд заходів по профілактиці ГРВІ: регулярно мити з антибактеріальним милом руки, у період епідемій надягати одноразову маску, не контактувати з хворими. Захисну пов’язку потрібно міняти через кожні 2 години. З метою профілактики рекомендують застосовувати мазь – «Віферон». Миття рук вважається досить ефективним захисним методом, оскільки велика кількість мікробів потрапляє в організм людини саме через ці частини тіла.

    У розпал епідемій не слід без особливої необхідності їздити в громадському транспорті, відвідувати масові заходи. Важливо дотримуватися режиму сну і подбати про повноцінний раціон харчування. Здоровий спосіб життя оберігає від простудних захворювань. Потрібно займатися спортом і часто бувати на свіжому повітрі. Також приймати вітамінні комплекси і промивати носові порожнини фізіологічним розчином.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь